FELHÍVÁS

Móricz Zsigmond: Tragédia című művének „filmforgatására”
a középiskola 11. osztályos tanulói és osztályfőnökeik részére

FIGYELEM! FIGYELEM!

A Sóstói Múzeumfalu felhívást tesz közé a középiskolák 11. osztályos tanulói és osztályfőnökeik részére egy rövidfilm elkészítéséhez.

A rövidfilm témája:
Móricz Zsigmond: Tragédia című művének „filmforgatása”

Legyél TE a film rendezője! Válaszd ki a megfelelő főszereplőt, a mellékszereplőket, a statisztákat! Rendezd be a helyszíneket! A díszlettervezésről se feledkezz meg! Peregjenek a filmkockák!

A film előkészületi munkájához segítségül hívhatod:

• a művet (Móricz Zsigmond: Tragédia – 1909),
  • a Sóstói Múzeumfalut (a kor hangulatát idézi fel),
  • a Sóstói Múzeumfalu néprajzi tárgyi anyagát (biztosítja a hitelességet),
  • az időszaki kiállítást, melyet a Sóstói Múzeumfalu Jármi házában nézhetsz meg „Csak azt lehet írni, ami fáj.” Móricz Zsigmond parasztábrázolása címmel (ötletet ad a megjelenítéshez),
  • a Néprajzi Lexikont (érthetővé teszi a tárgyakat és kifejezéseket),
  • egy online segédanyagot, melyet megtalálsz a Sóstói Múzeumfalu Facebook felületén vagy a https://www.sutori.com/story/moricz-zsigmond-tragedia-1909–5nxAdFxUhKxkgujZG6XHwUXe linken (összegzi a szereplőket, helyszíneket, kifejezéseket, néprajzi vonatkozású tárgyakat).

Az elkészült versenymunkák:

• beküldési e-mail címe: info@muzeumfalu.hu
  • beérkezési határideje: 2020. október 22.
  • elbírálási időszaka: 2020. október 23 – november 04.

A nyertes film díjazása:

• rendezői díj: a Sóstói Múzeumfalu ajándékcsomagja
  • résztvevői díj: „Élj túl egy XIX. század végi falut…!” – kalandtúra a Sóstói Múzeumfaluban

Az ősbemutatóra és a díjkiosztóra 2020. november 05-én kerül sor a Sóstói Múzeumfaluban, ahova az osztályokat és családtagjaikat egyaránt szeretettel várjuk!

Kapcsolattartó:
Kállai Beatrix múzeumpedagógus