Tematikus programok

Sárkány ellen sárkányfű - illatzsák készítés

Fűben, fában orvosság - tartja a régi mondás, ami ismét időszerű, hiszen a természetes népi gyógymódok, a gyógynövény-terápiák reneszánszukat élik.

A foglalkozást tartja: Kállai Beatrix
Helyszín: Újlétai magtár
Ajánlott létszám: 25
A foglalkozás díja (Ft/fő): 500

Illatzsák készítés

Gyógynövény tan és illatzsák készítés keresztszemes hímzéssel

A gyógynövényeket már az ősi kultúrák is nagyra tartották, és javukra fordították a bennük rejlő értékeket. Betekintést kívánunk nyújtani az érdeklődőknek a természet kincseskamrájába - és természetesen a foglalkozás végén fény derül a sárkány ellenszerére: a sárkányfűre is.

Kiknek ajánljuk: felső tagozatosoknak valamint a középiskolásoknak

A foglalkozás menete: A diákok megismerkednek a népi gyógyászat történetével, a különböző gyógyítási módokkal és a termesztett, valamint az erdőn-mezőn növő gyógynövényekkel. Ezután gyógynövénes illatzsákot varrunk.

A foglalkozás időtartama: 70-90 perc

A foglalkozás ára: 500 ft/fő

Hogyan rendelheti meg?

A Sóstói Múzeumfalu múzeumpedagógiai foglalkozásaira kizárólag írásos megrendelés formájában fogadjuk a jelentkezéseket, az info@muzeumfalu.hu e-mail címen! A tájékozódásban segítséget, illetve kérdéseire választ kollégáinktól kaphatnak Intézményünk központi telefonszámain:(42) 500-552; (42) 479-704

Múzeumpedagógiai foglalkozásaink hétvégén felárasak

(a normál foglalkozásdíj + 100Ft/fő).

Megértésüket köszönjük!

A megrendelő feltétlenül tartalmazza:

Időpont – pl. 2013. május 15.

Honnan – pl. Mókuska óvoda

Hány fő – pl. 20 fő gyermek + 2 kísérő felnőtt

Korosztály – pl. 3-4 éves gyermekek

Milyen foglalkozásra – pl. Múzeumi Magtár Mesék

Hány órától – pl.10.00

Közvetlen elérhetőség – telefonszám

A megrendelés feldolgozása után minden esetben

Válaszlevelünkben tételesen felsorolva a várható költségekről is tájékoztatást adunk. Amennyiben 3 munkanapon belül ez mégsem történne meg, keresse bizalommal Baloghné Szűcs Zsuzsanna kolléganőnket az alábbi telefonszámok valamelyikén:(42) 500-552;(42) 479-704

Nincs Hozzászólás

Szólj hozzá te is!

Hozzászólni csak regisztrált felhasználók tudnak! Talán nem vagy regisztráva, vagy csak nem jeletkeztél be? Kattints a regisztráció vagy a bejelentkezés gombra.