Tematikus programok

Népi játékok- ördöglakat vagy rongybaba készítés,udvari játékok

Ebben a témakörben három programot kínálunk, annak megfelelően összeállítva, hogy az agytekervények megmozgatására, kézműveskedésre vagy ügyességi versenyre vágyik.

A foglalkozást tartja:
Helyszín: Újlétai magtár, Nyitott szín
Ajánlott létszám: 25
A foglalkozás díja (Ft/fő): 400

Ördöglakat- vagy rongybaba készítés, udvari játékok

Népi játékok-ördöglakat készítés vagy rongybabakészítés, udvari játékok

1. Furfangoló (ördöglakat-készítés)

Az ördöglakat többnyire fémből vagy fából készült, ősi logikai játék . Segíti a logikus gondolkodást, a térlátást.

Kinek ajánljuk: felső tagozatos és középiskolás diákoknak

A foglalkozás menete:

A foglalkozásvezető megismerteti a résztvevőkkel:

- a játék szerepét a paraszti társadalomban

- a játék történeti hátterét

- az ismert fajtáit

A foglalkozás második részében a mentor segítségével mindenki elkészítheti a saját ördöglakatját, majd az utolsó harmadban a lakat kinyitásának logikai módját keressük.

A foglalkozás időtartama: 40-60 perc

A foglalkozás ára: 400 ft/fő

2. Rongybaba-készítés

A foglalkozást tartja: Kállai Beatrix

Kinek ajánljuk: alsó- és felső tagozatos iskolásoknak

A foglalkozás menete: A foglalkozás alkalmával beszélgetünk a parasztság kedvelt játékairól, tematizáljuk a játékok típusait, bepillantunk a paraszti viselet sokszínűségébe. Kis találékonysággal, néhány téglalap és négyzet alakú textíliából, fiúknak és lányoknak egyaránt kedves játékot készítünk.

A foglalkozás időtartama: 45-50 perc

A foglalkozás ára: 400 ft/fő

3. Udvari Játékok

Kinek ajánljuk: óvodásoknak, alsó- és felső tagozatos diákoknak, középiskolásoknak

A foglalkozás menete: Könnyed, játékos, szórakoztató sportprogramot ígérünk, ahol különböző népi játékokban próbálhatják ki ügyességüket a résztvevők, kötetlen vagy szervezett vetélkedő formájában.

A foglalkozás időtartama: 60 perc

A foglalkozás ára: 200 ft/fő

Hogyan rendelheti meg a kiválasztott foglalkozást?

A Sóstói Múzeumfalu múzeumpedagógiai foglalkozásaira kizárólag írásos megrendelés formájában fogadjuk a jelentkezéseket, az info@muzeumfalu.hu e-mail címen! A tájékozódásban segítséget, illetve kérdéseire választ kollégáinktól kaphatnak Intézményünk központi telefonszámain:(42) 500-552; (42) 479-704

Múzeumpedagógiai foglalkozásaink hétvégén felárasak

(a normál foglalkozásdíj + 100Ft/fő).

Megértésüket köszönjük!

A megrendelő feltétlenül tartalmazza:

Időpont – pl. 2013. május 15.

Honnan – pl. Mókuska óvoda

Hány fő – pl. 20 fő gyermek + 2 kísérő felnőtt

Korosztály – pl. 3-4 éves gyermekek

Milyen foglalkozásra – pl. 3. Udvari játékok

Hány órától – pl.10.00

Közvetlen elérhetőség – telefonszám

A megrendelés feldolgozása után minden esetben

Válaszlevelünkben tételesen felsorolva a várható költségekről is tájékoztatást adunk. Amennyiben 3 munkanapon belül ez mégsem történne meg, keresse bizalommal Baloghné Szűcs Zsuzsanna kolléganőnket az alábbi telefonszámok valamelyikén:(42) 500-552;(42) 479-704

Nincs Hozzászólás

Szólj hozzá te is!

Hozzászólni csak regisztrált felhasználók tudnak! Talán nem vagy regisztráva, vagy csak nem jeletkeztél be? Kattints a regisztráció vagy a bejelentkezés gombra.